ŠENTJUR - Jelka Godec si želi bolj veselo občino
Svojo kandidaturo za županjo Občine Šentjur je predstavila Jelka Godec iz Slovenske demokratske stranke. Dejala je, da so jo h kandidaturi nagovorili številni občani in lokalni mnenjski voditelji.
Svojo kandidaturo za županjo Občine Šentjur je predstavila Jelka Godec iz Slovenske demokratske stranke. Dejala je, da so jo h kandidaturi nagovorili številni občani in lokalni mnenjski voditelji.
Policija lastnika poziva, naj se javi.
Društvo ICOM, slovenski odbor mednarodnega muzejskega sveta, je včeraj podelilo stanovski nagradi za spodbujanje, popularizacijo in promoviranje mednarodnega mreženja slovenske muzejske misli in dela. Eno od nagrad, in sicer za delo na mednarodnem področju, sta prejeli Maja Antončič iz Centra sodobnih umetnosti Celje (na sliki) in dr. Andreja Hribernik (Koroška galerija likovnih umetnosti). Nagrado sta prejeli za mednarodno skupinsko razstavo Onkraj meja / Beyond Borders.
V zadnjem obdobju so z vidika vsesplošne draginje in z njo povezanih klavrnih razmer, v katerih se je znašla delovna sila, večji del pozornosti javnosti ukradli sindikati javnega sektorja, razmere pa so seveda daleč od rožnatih tudi v zasebnem sektorju.
Da je žalski župan Janko Kos uradno kandidaturo za župansko mesto najavil v Hotelu Žalec, ne preseneča. Občina Žalec si prizadeva, da bi Center Golding postal prepoznavno občinsko središče. Podporo Kosu je s svojo prisotnostjo izrazil minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Matjaž Han, medtem ko je pogovor, v katerem ni manjkalo takšnih in drugačnih humornih pripomb, vodil športni napovedovalec Peter Kavčič.
Sedanji šentjurski župan mag. Marko Diaci je predstavil svojo kandidaturo za še eno mandatno obdobje. Diaci in kandidati za občinske svetnike Županove liste – Gibanja za Občino Šentjur, kandidirajo kot nestrankarski kandidati, za kandidaturo so zbrali približno 950 podpisov podpore občanov.
Brezdomstvo je bilo, ostaja in bo sestavni del naše družbe. V pokoronsko obarvanih časih pa je še posebno izrazito, a žal hkrati preslišano, nevidno in prezrto, so ob svetovnem dnevu brezdomstva, ki smo ga zaznamovali v ponedeljek, opozorili v društvu Brezdomni – do ključa. Z letošnjim geslom Nevidni ljudje želijo opozoriti prav na prezrtost in nevidnost brezdomcev.
Včeraj ob okoli 22. ure je v Migojnicah, občina Žalec, zagorelo ostrešje stanovanjske hiše.
Generalni direktor Termoelektrarne Šoštanj (Teš) Matjaž Vodušek je v ponedeljek popoldne odstopil, poroča portala Necenzurirano.si. Teš je od minulega petka izklopljen iz omrežja, potem ko je v Premogovniku Velenje prišlo do težav pri odkopu premoga.
Sinoči je v Migojnicah v občini Žalec zagorelo ostrešje stanovanjske hiše.
Ozka cesta med Polulami in Košnico ni najbolj prijetna za vožnjo z avtom, po besedah bralke iz Košnice naj bi bila zelo nevarna tudi za kolesarje in pešce, zato sama ne upa hoditi po njej. Meni, da bi bilo nujno treba urediti brv čez Savinjo, da bi lahko ljudje po drugi strani reke brez nevarnosti šli peš proti Celju.
V stavbi, ki je vrsto let kazila podobo Gorice pri Slivnici, bodo svoje prostore lahko pridobila mlada podjetja. Občina je namreč v njej uredila enoto podjetniškega inkubatorja, ki ima 700 kvadratnih metrov uporabnih površin. Za naložbo, vredno 1,2 milijona evrov, je pridobila državno in evropsko sofinanciranje.
Nedavno je po družbenih omrežjih zaokrožil posnetek pretepa dveh najstnic sredi Celja. V oči bode, da so vsi, ki so snemali in opazovali pretep, najstnici spodbujali. Nihče spora in pretepa ni prekinil. Nato smo neuradno še izvedeli, da naj bi na urgenci sprejeli tudi pretepenega fanta.
Termoelektrarno Šoštanj (Teš) so v petek začasno izklopili iz omrežja. Holding Slovenske elektrarne (HSE), katerega del je Teš, je namreč ocenil, da so cene na trgu nekoliko padle ter da lahko trenutno proizvede dovolj elektrike in je smotrno s premogom varčevati za zimske mesece.
Slovenski spomenik korupciji v času, ko bi moral odigrati ključno vlogo, ne bo priključen na omrežje.
Potem ko so stanovalci Travniške ulice in drugi krajani zbrali podpise pod pobudo o razpisu referenduma glede Odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu Nova vas – območje NV-4-1, odloča od danes do nedelje Mestni svet Mestne občine Celje na dopisni seji o tem, da bi odlok prenehal veljati.
Na novembrskih lokalnih volitvah bo za celjskega župana kandidiral tudi ekonomist in samostojni finančni svetovalec Sandi Sendelbah, pred leti zaposlen v občinski upravi. Za glasove volivcev se je potegovala že na prejšnjih lokalnih volitvah. Na današnji novinarski konferenci je predstavil svoje poglede na sedanjo mestno oblast in izpostavil svoje cilje.