Lokalno / Šport / stran 323
AVDIO: Posodobitev brežiškega nogometnega stadiona se nadaljuje
Rudar spet poražen
Velenje – Rudarju je uspel naravnost neverjeten in žalosten dosežek.
Brežiškim karateistom komplet kolajn na 1. pokalni tekmi v letu 2020
Jože Sagaj ml. trikratni zmagovalec
Na ljutomerskem hipodromu so bile kasaške dirke
Maribor z zmago proti Rudarju
Maribor – Ekipa NK Maribor je proti Rudarju dosegla nove tri točke in tako diha z vrat Olimpiji, ki je s precej sreče zmagala v Domžalah.
Tudi Domžale velenjsko zelenico zapustile neporažene
Velenje – Nogometaši Domžal so v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije zabeležili prvo prvenstveno zmago v letu 2020. V Velenju so premagali domači Rudar s 2:3 (0:1). V derbiju začelja so ugnali zadnjeuvrščeni Rudar, ki je tako še naprej brez zmage v vsej sezoni. Rudarji so, kot je nekako že v navadi začeli dobro, zato ostaja neodgovorjeno vprašanje, kako bi se tekma končala, če bi Mićo Kuzmanović že po 30 sekundah izkoristil priložnost, ki se mu je ponudila. Po levi strani kazenskega prostora je sam prišel pred vratarja gostov, ki pa je dobil medsebojni dvoboj ena na ena. V osmi minuti so domači tekmecem vodstvo praktično podarili. Mladi Gašper Jovan je z glavo podajal žogo vratarju Mateju Radanu, a je pred njim do žoge prišel gostujoči igralec in jo poslal v mrežo. Po doseženem zadetku so se gostje sprostili in prevzeli pobudo. Veliko so poskušali s streli od daleč, vendar se rezultat ni spremenil. Domžalčani so dobro začeli tudi drugi polčas in povišali vodstvo v 53. minuti, nato pa v 62. minuti dosegli še tretji gol. Ko je bilo videti, da je vse odločeno, so gostje popustili in rudarji so dosegli dva gola, ob bolj natančnem strelu v sodniškem podaljšku, pa bi celo lahko izenačili. Velenjčani bodo v 29. krogu v nedeljo gostovali v Mariboru.
Občine Brežice sofinancira počitniške aktivnosti za otroke in mlade
Rudar ostaja brez zmage
Velenje – Da je v igri domačih nogometašev nekaj hudo narobe, je pokazala tudi današnja tekma.
FOTO: Tradicionalni junijski pohod PD Videm Krško na Grmado
Celjani so bili pretežek nasprotnik
V prvem polčasu sicer sploh niso igrali slabo in so tako kot že večkrat v tej sezoni, imeli lepe priložnosti za zadetek, vendar se ni izšlo.
Nogomet: „Veliko je bila takšnih, ki niso verjeli, da nam bo uspelo“
Komisija Nogometne zveze Slovenije (NZS) za licenciranje nogometnih klubov je sredi tedna objavila rezultate licenčnega postopka za klube 2. slovenske lige za sezono 2020/21. Vseh šestnajst prosilcev je bilo uspešnih, so sporočili z NZS.
Šmarške vijolice drugoligaš?
Šmartno ob Paki – Medtem ko bodo prvoligaške nogometne ekipe po epidemiji koronavirusa znova stopile na zelenice, je spomladanski del sezone je za vse selekcije Nogometnega kluba Šmartno 1928 uradno končan, torej tako za kadetsko, mladinsko selekcijo ter člansko.
Nogometaši začeli pripravljalne tekme
Ljubljana – Nogometni prvoligaši so po dolgem premoru, nazadnje so igrali 8. marca, začeli pripravljalne tekme za nadaljevanje sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije.
Karanović ostaja na klopi Beltinčanov
Na uradnem facebook profilu Nogometnega društva (ND) Beltinci so včeraj objavili novico, da dosedanji trener Radovan Karanović ostaja na klopi članskega moštva.
Tudi rokometaši začeli trenirati
Velenje – Rokometaši rokometnega kluba Gorenje Velenje so se po več kot dveh mesecih premora, danes ponovno zbrali na skupnem treningu v Rdeči dvorani.