Lokalno / Šport / stran 324
Nogomet se vrača 5. junija
Takrat, v petek, 5. junija, bo prva tekma 26. kroga Prve lige Telekom Slovenije.
Se bo vendarle začel tudi nogomet?
Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović je pozdravil petkovo odločitev vlade, da bo od 18. maja dovoljeno tekmovanje in tudi običajno treniranje v ekipnih športih. Dejal je, da bodo nogometaši tako lažje končali sezono, v tem tednu pa bodo pripravili protokole za tekmovanja, ki bodo potekala brez prisotnosti navijačev na stadionih. Natančni datum nadaljevanja sezone v prvi ligi še ni določen, vendar pa bo verjetno v začetku junija. Sedaj je potrebno s klubi uskladiti, kakšne so njihove potrebe in pričakovanja, saj ni jasno, kolikšni bodo dodatni finančni stroški za dokončanje tekmovanj pod okriljem NZS. Prvoligaški klubi so pred prekinitvijo odigrali 25 od 36 krogov. Vodi Olimpija s 50 točkami pred Celjem in Aluminijem (po 45), Mariborom (43), Muro (38), Taborom iz Sežane (29), Bravom (28), Triglavom (27), Domžalami (26) in Rudarjem iz Velenja (10). NZS je predčasno končala drugo ligo, zaradi česar je znano, da bo v prihodnji sezoni nov prvoligaš Koper ter da se bo v kvalifikacijah za prvo ligo, ki bodo na sporedu po koncu prvoligaške sezone, s predzadnjim iz Prve lige Telekom Slovenije merila Gorica.
Rokomet: Ormožani podprli zadnji predlog
Po več kot dveurni burni razpravi so predstavniki klubov na ponedeljkovi osmi izredni seji Združenja Lige NLB (1. A-liga) potrdili sklep, s katerim so Ligo 12 povečali na Ligo 14. Za potrditev sklepa je bila potrebna dvotretjinska večina. S to odločitvijo sta se Maribor in Izola rešila izpada v 1. B-ligo, v NLB ligo pa sta napredovala Slovan in Ljubljana.
Rokometna liga se širi na 14 ekip
Ljubljana – Na današnji izredni seji združenja rokometne lige NLB so predstavniki klubov izglasovali sklep, da se prva liga razširi na 14 ekip.
Počasi se vrača tudi šport
Od 4. maja se lahko začnejo športni treningi v nekontaktnih disciplinah, je na novinarski konferenci sporočil vladni govorec Jelko Kacin.
Športna zveza ADA bo združevala šport in turizem
NK Rudar spet zamenjal trenerja
Velenje, 20. aprila – Vodstvo velenjskega Rudarja, zadnjeuvrščene ekipe Prve lige Telekom Slovenije, je danes sporočilo, da Andrej Panadić ni več trener članske ekipe. Začasno ga bo zamenjal dosedanji pomočnik Domen Beršnjak. Novico o koncu sodelovanja je klub sporočil prek Facebooka, kjer so Velenjčani zapisali, da so se s Panadićem dogovorili za sporazumno prekinitev pogodbe in da bo do nadaljnjega ekipo vodil Beršnjak. Rudar je na zadnjem mestu državnega prvenstva, po 25 krogih ima deset točk za deset neodločenih izidov, za predzadnjimi Domžalami pa zaostaja že za 16 točk. V tej sezoni mu še ni uspelo zmagati. Panadić je vodenje ekipe prevzel konec oktobra lani. Takrat je zamenjal Nikolo Jaroša, ta je knape sicer vodil le dva meseca, saj je mesto glavnega trenerja prevzel v začetku septembra, potem ko so se v Velenju razšli z Janijem Žilnikom.
Nogometaš, ki v karanteni zelo rad - kuha!
Ta igralec ND Beltinci svoj čas v karanteni ob individualnih treningih najraje zapolnjuje s kuhanjem. Ko bo krize konec, pa se bo najprej odpravil v hribe.
Podaljšal tudi Taletovič
Velenje – Kot so sporočili iz Rokometnega kluba Gorenje Velenje bo tudi prihodnji dve sezoni imeli močan vratarski dvojec, Taletović – Panjtar.
Aleks Kavčič podaljšal pogodbo vsaj za dve leti
Velenje – Rokometni klub Gorenje je podaljšal pogodbo še z enim odličnim rokometašem.
Celje štiriindvajsetič prvak, Gorenje četrto
Na izredni seji združenja klubov prve moške rokometne lige (Lige NLB) so se zaradi širitve smrtonosnega virusa odločili za predčasno končanje sezone 2019/2020. Za končnico razvrstitev velja 21. krogov končnice.
4. Muflončkov turnir v Radečah
Nova zmaga os v pokalu
Ajdovščina – Rokometaši Gorenja so se danes v gosteh pomerili z ekipo iz Ajdovščine.
MRD Dobova se po 24. letih vrača v končnico lige za prvaka Slovenije
Brežiški karateisti osvojili pet kolajn na šolski ligi
Rudar zgubil tudi doma
Velenje – Rudar je očitno, kljub drugačnim obljubam in željam, tudi v pomladnem delu prvenstva klub, ki ni kos prvoligaški druščini.
Ose omamil plin
Velenje – Domača rokometna ekipa, ki je že na zadnji prvenstveni tekmi kazala dokaj povprečno igro, kar ji je prineslo tudi poraz proti Trimu Trebnje, ki ga je nato ublažila z zmago nad Ademarjem Leonom, si je tokrat privoščila prav velik spodrsljaj, saj se je v svoji Rdeči dvorani, pred (zaradi koronavirusa) praznimi tribunami, pustila presenetiti zadnjemu na lestvici Butan plinu Izola.
Nogomet: Kdo je največ izgubil in kdo pridobil?
V petek se bo s tekmo Drava – Nafta začel spomladanski del sezone 2019/20 v 2. ligi. Drugoligaši so jeseni odigrali 19 krogov, spomladi jih bodo le še 11.