Lokalno / Šport / stran 335
Ob koncu tekme zapravili zmago
Velenje, 25. maja – Velenjski in kranjski nogometaši so se od sezone 2018/19 poslovili z neodločenim izidom, kar je glede na prikazano tudi najbolj pravično. Velenjčani so prevladovali v prvem, Kranjčani v drugem polčasu, oboji pa so zadržali prvoligaški status: knapi so sezono končali na sedmem, orli pa na osmem mestu. Varovanci domačega trenerja Almira Sulejmanovića so izjemno podjetno začeli tekmo. in imeli kmalu dve veliki priložnosti, že v deveti minuti pa je kranjska obramba vendarle klonila. Knapi so izpeljali kombinirano akcijo, uvodni strel Rijada Kobiljara so gostujoči obrambni igralci zaustavili, žoga pa se je odbila naravnost na glavo Milana Tučića, ki je zadel za 1:0. Gostitelji so po golu malce popustili, rezultat je tako, kljub nekaj obetavnih priložnosti domačih, do polčasa ostal nespremenjen. Drugi polčas so bolje pričeli gosti in v 70. minuti svoja prizadevanja tudi začinili z golom, ko je po prostem strelu z roba kazenskega prostora zadel David Tijanić. Domači so se po tem golu le prebudili in v 85. minuti izpeljali bliskovit nasprotni napad, ki ga je z golom zaključil Radić. Po tem golu pa so spet malce “zaspali”, Kranjčani pa so v končnici tekme vse stavili na napad in v izdihljajih tekme izenačili na 2:2. * Strelci: 1:0 Tučić (9.), 1:1 Tijanić (70.), 2:1 Radić (85.), 2:2 Majcen (90.). * Rudar: Radan, Bolha, Dedić (od 67. Jovan), Hrubik, Kobiljar, Pušnik, Trifković, Ad. Vošnjak (od 52. Am. Vošnjak), Radić, Škoflek, Tučić (od 79. Haoran).
Velenjski atleti dobro začeli sezono
Slovenska Bistrica – V Slovenski Bistrici je bil prvi atletski miting sezone za mednarodno atletsko ligo (MAL) Atletske zveze Slovenije (AZS). Na njem so se izkazali tudi velenjski atleti.
Zadnja domača tekma Velenjčanov
Velenjski rokometaši so pripravljeni na odločilno tekmo predzadnjega kroga končnice za prvaka.
Nogomet: Dilema za Evropo: Mura ali Celje?
Mariborčani so pred svojimi navijači – približno 4500 se jih je zbralo na tekmi s Krškim – proslavili 15. naslov državnega prvaka.
Celjani že prvaki, Gorenje premagalo Koper
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so doma, po zmagi nad Ribnico, osvojili šesti zaporedni in skupno 23. naslov državnih prvakov.
Rudar do zmage v Celju
Celje, 22. maja – Nogometaši velenjskega Rudarja, ki so se že pred današnjo tekmo rešili neugodnega boja za obstanek, so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Celje z 2:0 (0:0). Domači nogometaši so sicer z zmago želeli osvojiti četrto mesto in si v prihodnji sezoni izboriti kvalifikacije za nastop v evropski ligi, a jim ni šlo. Ta cilj bodo po današnjem porazu morali iskati v zadnjem krogu v Murski Soboti. Velenjčani v prvem polčasu niso bili posebej nevarni, a se tudi Celjani, ki so bili sicer več pri žogi, niso izkazali. Tudi drugi polčas najprej ni kazal bistveno drugačne podobe, toda Rudar je kmalu začel igrati odločneje, v 68. minuti pa je po lepi kombinatorni akciji nogometašev iz Šaleške doline Milan Tučić izkoristil lepo podajo Žige Škofleka in svoje soigralce popeljal v vodstvo z 1:0. Celjani so po prejetem golu vse stavili v napad, a so jih uspešno ustavljali branilci Rudarja, ali pa se je izkazal Pridigar. V eni od teh akcij je sledil bliskovit nasprotni napad Rudarja (v 75 minuti), v katerem je večino dela opravil Kobiljar, ki je potem poslal uporabno žogo do Tučića, ta pa je po natančnem in močnem strelu povišal na 2:0 in dosegel 14. gol v tej sezoni. Velenjčani so v 81. minuti še enkrat nevarno zagrozili, poskus kitajskega “rezervista” Li Haorana z roba kazenskega prostora pa je končal prek vrat. * Strelec: 0:1 Tučić (68.), 0:2 Tučić (75.). * Rudar: Pridigar, Pušaver, Ćosić (od 46. Pušnik), Kašnik, Hrubik, Kobiljar, Vošnjak, Arap, Radić (od 71. Jovan), Škoflek, Tučić (od 78. Haoran). Velenjčani bodo v zadnjem krogu gostili Kranjčane.
Pred rokometaši zahtevno gostovanje
Velenjski rokometaši so se po visoki in pričakovani zmagi v domači dvorani proti Škofjeločanom tokrat odpravli na zahtevno gostovanje.
Ta konec tedna reli tekmovanje
Velenje, 22. maja – V petek, 24. maja, in v soboto, 25. maja, bo Velenje v znamenju 34. AMTK RALLY Velenje, ki ga organizira Avto moto turing klub Velenje ob podpori Mestne občine Velenje.
Nogomet: Krčane tudi teoretično poslali v 2. ligo
Krško je ekipa, proti kateri so v tej sezoni Kidričani osvojili največ točk – z nedeljsko zmago skupaj kar 10. Z zadnjo so Krčane po štirih sezonah tudi uradno poslali v 2. ligo, saj nimajo več niti teoretičnih možnosti, da bi ujeli Gorico. Šumarji so se na drugi strani utrdili na 6. mestu.
Janja še enkrat pokorila balvane
München – Janja Garnbret je zmagala tudi na peti tekmi sezone svetovnega pokala v balvanskem plezanju.
Rokomet: Nadaljevati uspešen niz v Ljutomeru
Štiri tekme so še pred Jeruzalemčki do konca sezone 2018/19: dve »domači« (Dol Hrastnik, Dobova) in dve gostujoči (Trimo, Krka). Vinarji so še vedno v boju za končno 8. mesto, saj zaostanek za Novomeščani znaša le eno točko.
Pripravili sprejem za zmagovite rokometaše Gorenja Velenja
Prijeten sprejem je danes popoldan za ekipo, strokovni štab in sodelavce RK Gorenje Velenje pripravil podžupan Mestne občine Velenje, Peter Dermol sodelavci.
Zmaga in poraz za soboške teniške igralce
Teniški klub Murska Sobota je gostil koli druge slovenske moške lige. Sobočani so premagali Hoče in izgubili z ekipo Goja iz Hajdoš, to soboto pa bodo igrali znova v Fazaneriji.
Sprejem za rokometaše Rokometnega kluba Gorenje Velenje
Rokometaše Rokometnega kluba Gorenje Velenje, ki so v finalni tekmi premagali novomeško Krko in osvojili Pokal Slovenije, pred tem pa v polfinalu po dolgem času premagali tudi Celjane, bo v četrtek, 16. maja, ob 15. uri v dvorani Vile Biance (ne v mestni hiši, kot je bilo mišljeno najprej) sprejel podžupan Mestne občine Velenje Peter Dermol.
Rudar na zmagovitem pohodu
Nova Gorica – Nogometaši Rudarja so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije gosteh premagali Gorico z 1:2 (0:2). Rudar je zmagal še tretjič na zadnjih štirih tekmah in ima zdaj že devet točk prednosti pred predzadnjo Gorico in si je praktično že zagotovil obstanek. V medsebojnih tekmah ima sicer Gorica malce boljši izkupiček (dva remija po 2:2, eno zmago z 2:0 in današnji poraz z 1:2), tako da mora Rudar še malce počakati na “uradno” izognitev devetemu mestu. Čeprav so imeli Novogoričani v prvem polčasu več žogo v posesti in tudi večkrat streljali, pa so se znašli v velikem zaostanku. V 16. minuti je namreč po prostem strelu Davida Hrubika z desne strani iz bližine zadel David Kašnik, v 41. pa je prav Hrubik pobegnil po levi strani v kazenski prostor in nato z diagonalnim strelom premagal Grego Sorčana. Goričani so sicer zadeli prečko in imeli še nekaj priložnosti, a se rezultat v prvem polčasu ni spremenil. S strelom v okvir vrat so Primorci začeli tudi drugi polčas, vendar je bila igra precej manj razburljiva kot v prvem delu. V 86. minuti je Gorici nekaj upanja vzbudil Velikonja, ki je iz bližine unovčil podajo Tineta Kavčiča in Grudine z leve strani, vendar pravih priložnosti niso več imeli. So pa v 88. minuti Velenjčani izpustili novo lepo priložnost, ko je bil Škoflek sam pred Sorčanom, ga skušal lobati, a neuspešno. Velenjčani bodo v 34. krogu v soboto gostili Ljubljančane. * Strelci: 0:1 Kašnik (16.), 0:2 Hrubik (41.), 1:2 Velikonja (86.).* Rudar: Pridigar, Kašnik, Bolha, Tomašević, Pušaver, Ćosić, Hrubik, Črnčič (od 72. Arap), Tučić, Škoflek (od 90. Pišek), Kobiljar (od 60. Radić).
(FOTO) Šimundža zadovoljen s predstavo v Krškem
Mura je včeraj zmagala v Krškem in se bo vsaj do poznega popoldneva, ko bo tekma med Triglavom in Celjem, obdržala na evropskem četrtem mestu. Kako je včerajšnjo srečanje komentiral trener Ante Šimundža? "Začetek tekme ni bil po našem okusu, nismo si želeli napake, ki smo jo napravili, ampak dejstvo je, da je ekipa izvlekla to napako Boškovića in potem smo odigrali zelo dobro, kljub izredno težkemu vremenu."