Lokalno / Šport / stran 353
(FOTO) Mura: Vsi Antejevi možje
V vrstah Mure bodo po novem nastopali štirje novi obrazi.
Sobota – dan za košarko
Titov trg bo v soboto, 16. junija, prizorišče pravega košarkarskega spektakla.
Nogometaši Šmartna 1928 spet v 3. ligi
Šmartno ob Paki – Potem, ko so nogometaši Šmartna 1928 preprečljivo osvojili prvo mesto v tako imenovani Medobčinski članski nogometni ligi Golgeter, so si odprli pot, da si v kvalifikacijah znova zagotovijo igranje v 3. SNL – sever.
Brežice premagale celo Las Vegas
Župan sprejel zlate deklice
Zlata medalja in naslov državnih prvakinj je najpomembnejši športni dosežek 12-letnih »mlajših deklic A« Ženskega rokometnega kluba Velenje do sedaj.
V prihodnji sezoni brez »popusta« v domači ligi
Ljubljana – Združenje rokometne lige NLB je na današnji seji odločilo, da se bo klubsko ligaško tekmovanje v sezoni 2018/19 pričelo 8. septembra.
Streetball na Titovem trgu
Nadvse zanimivo bo v soboto na Titovem trgu, kjer se bo ob 15. uri začel 10 »Streetball« Velenje – Tomaž Vaupotič – Wimpy Memorial.
Nogomet: Drava zadržala prednost pred Nafto, za nagrado s Triglavom
Brežičani so bili v zadnjem krogu trd oreh za nogometaše Drave, ki so za ohranitev 2. mesta nujno potrebovali zmago. Ekipo iz Posavja vodi domačin Iztok Kapušin, ki ga je širša javnost spoznala kot trenerja Celja. Kapetan ekipe je izkušeni Dejan Urbanč, dolgoletni igralec Celja in Krškega.
Boj za elito: Nafta zmagala, a ostaja v drugi ligi
Nogometaši Nafte so v zadnjem krogu 2. SNL v boju za drugo mesto in kvalifikacije za prvo ligo napolnili mrežo dekanskega Jadrana s 6 : 0. Vendar jim to ni prav nič pomagalo, saj je Drava na Ptuju ugnala Brežice s 4 : 0.
Celjani z lovoriko in zmago nad Gorenjem
Celje – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so z zmago proti Gorenju (30:24) v zadnjem krogu slovenske lige le še potrdili že 22. naslov državnih prvakov.
Znova slavili športniki in športnice
Dijaki srednjih šol Šolskega centra Velenje imajo na današnji dan, 25. maj – nekoč dan mladosti dan ravnatelja in nimajo pouka, učenci osnovnih šol v Mestni občini Velenje pa so dan izkoristili za aktivnosti na 13. otroški olimpijadi.
Rudar zmagal v gosteh
Kidričevo – Nogometaši Rudarja so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Aluminij z 1:3 (1:1). To je bila zanje zelo pomembna zmaga v boju za četrto mesto in upanje za vsaj teoretične kvalifikacije za evropsko ligo.
Velenjski sabljači doma odlični
Telovadnico OŠ Šalek je pretekli konec tedna zavzelo 150 članov 11 sabljaških klubov iz vse Slovenije, ki so se borili za naslove državnih prvakov.
Bakovske mažoretke uspešne na državnem prvenstvu
Na 4. odprtem državnem mažoretnem prvenstvu v sodelovanju Mažoretne zveze Slovenije in Športno kulturnega društva mažoretke Dobova, na katerem je tekmovalo preko 700 tekmovalk iz 16-tih društev, so bakovske mažoretke dosegle četrto mesto.
Janja Garnbret zmagala v Ljubljani
Najboljša slovenska plezalka Janja Garnbret je v središču Ljubljane dobila še drugo tekmo The Rock.
Gorenje ostaja v igri za drugo mesto
Velenje, 19. maja – Rokometaši velenjskega Gorenja so v predzadnjem krogu končnice za prvaka v ligi NLB dokaj stežka premagali Riko Ribnico z 21:19 (10:11). Do rezultata 18:18 je bila odločitev o zmagovalcu še zelo negotova, potem pa so ose le naredila potezo več in srečno pripeljale tekmo do konca.