Lado Ambrožič o začetkih, o delu na televiziji, o knjigi Spotikanja
»To, da sem se po 20 letih nazadnje odločil, da napišem to knjigo, je morda tudi posledica sporočila pisatelja Igorja Torkarja v romanu Umiranje na obroke: Treba je povedati. Povedati pa po vsem tistem, kar se je na Televiziji dogajalo, ni bilo težko,« je v uvodu v knjigo Spotikanja zapisal radijski in televizijski novinar, urednik, varuh pravic gledalcev in poslušalcev in član Programskega sveta Radiotelevizije Slovenija Lado Ambrožič. Pogovor z njim je bil prijeten in poučen.