Slovenec pri Reki drvel 205 km/h, dobil trimesečno prepoved vožnje
Hrvaška policija je med vikendom ustavila Slovenca, ki je pri Reki vozil 205 km/h, hitrost je prekoračil za kar 105 kilometrov na uro. Za tri mesece so mu prepovedali vožnjo.
Hrvaška policija je med poostrenim prometnim nadzorom ob podaljšanem vikendu ujela slovenskega voznika, ki je po avtocesti A7 pri Reki vozil kar 205 kilometrov na uro. Na odseku, kjer je hitrost omejena na 100 kilometrov na uro, je tako dovoljeno hitrost prekoračil za neverjetnih 105 kilometrov na uro.
Kot poroča hrvaški Index, gre za najvišjo izmerjeno hitrost med vikend akcijo na območju Primorsko-goranske županije.
34-letnega slovenskega državljana so policisti ustavili v petek nekaj pred 19. uro pri Jurdanih na avtocesti A7, ki povezuje hrvaško-slovensko mejo pri Rupi z Reko in krškim mostom proti otoku Krku. Vozil je avtomobil s slovenskimi registrskimi oznakami.
Prejel je globo v višini 660 evrov, hrvaške oblasti pa so mu za tri mesece prepovedale vožnjo motornih vozil na območju Hrvaške.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.