Ambiciozni Celjani: Ko naslov prvaka (po)ostane nekaj samoumevnega
Celjani so ambiciozno vstopili v začetek priprav na novo sezono ob prepričanju, da bodo znova imeli dovolj razlogov za zadovoljstvo.
Grofi začenjajo novo poglavje, v katerem želijo postaviti nov mejnik. Osvojiti naslov prvaka je cilj, ki bo vsaj do nadaljnjega (p)ostal nekaj samoumevnega, velik izziv pa je narediti korak naprej na mednarodnem prizorišču. Liga prvakov? Zakaj pa ne …
Iščemo dodano kakovost
Celjani bodo do 3. julija trenirali v domačem okolju, nakar bo sledila selitev v Kranjsko Goro, vmes bodo odigrali dve pripravljalni srečanji. Prva je že za njimi, na Skalni kleti so z 1:0 ugnali Škendijo, v sredo bo na stadionu Z'dežele gostoval splitski Hajduk.
»Čeprav je za nami krajši premor, trenerji nikoli niso zares prosti. Vedno si povezan z dogajanjem v klubu, vedno razmišljaš o možnosti za napredek, kako nogometašem pomagati postati boljši. To so moje prve priprave z ekipo in lahko obljubim, da bomo od prvega dne garali, da bi prvo uradno tekmo v novi sezoni pričakali v najboljšem možnem stanju. Pri tej nameri nam bo pomagalo kar nekaj pripravljalnih preizkušenj, na katerih rezultat sicer ne bo v ospredju. Ključnega pomena bo, da bomo pravi na ligaški premieri z Muro. Smo zelo motivirani, pred nami je pomembno poletje. Skupaj z vodstvom poskušamo najti igralce z dodano kakovostjo, da ekipo dvignemo še na višji nivo,« je povedal portugalski strokovnjak na klopi prvakov Vitor Campelos.
Zadnja misel je vznemirljiva in dejstvo je, da Valerija Kolotila in sodelavce čaka zahtevna naloga - najprej poskrbeti za nastale vrzeli v ekipi, nato igralski mozaik še dodatno nadgraditi. O tem, da Juanjo Nieto in Nikita Josifov ne bosta več stanovala v knežjem mestu, že nekaj časa ni bilo dvoma, jasno pa je, da to velja tudi za dozdajšnjega kapetana. Žan Karničnik se je sicer udeležil začetka priprav, vendar se na igrišče ni odpravil. Tudi zato, ker posledice poškodbe gležnja s tekme izbrane vrste proti Hrvaški v Varaždinu še niso odpravljene, toda prvi vrsti zaradi tega, ker po izteku pogodbe 30. junija nove ne bo podpisal.
Ni skrivnost, da so se pogovori o morebitnem nadaljevanju sodelovanja začeli že v končnici pretekle sezone, a so se takrat končali brez dogovora. In marsikdo je presenečen, da se niso nadaljevali vse do danes, očitno se tudi ne bodo. Navijači so živeli v upanju, da bodo vodilni možje kluba izkušenega Korošca tik pred zdajci morda osupnili z 'nemoralno ponudbo', vendar se to ni zgodilo. Po naših informacijah tovrstne izmenjave mnenj ni bilo, kar razkriva, da se bo slovenski reprezentant, ki se v teh dneh v največji meri posveča rehabilitaciji, podal novim izzivom naproti. Javna skrivnost je, da ga v svoje vrste vabi Omonia. Po naših informacijah je načelni dogovor že sklenjen, toda Žan Karničnik zdaj čaka še na uradno ponudbo Ciprčanov, v kateri bo zapisano vse to, kar so mu obljubili.
Upam, da smo pozabili
Tudi v prihodnji sezoni pa bo eden od najmočnejših celjskih adutov Mario Kvesić. »Dobro smo se spočili, pripravljeni smo na naporno delo. Upam, da smo v glavah že pozabili, kaj smo storili preteklo sezono, saj se vse začenja znova. To bo pomemben dejavnik, ne smemo se ozirati nazaj. Gledati moramo zgolj naprej in razmišljati o tem, kaj nas čaka. Ko si aktualni prvak, sta potrebna drugačna miselnost in lakota po uspehu, saj te vsi želijo premagati. Vsak posameznik se bo moral veliko odrekati, da znova pokažemo in potrdimo to, kar nam je uspevalo v zadnjih sezonah. Upam, da se bodo novinci čimprej vklopili v ekipo ter da bomo v čim večji meri uresničevali trenerjeve zahteve v tem pomembnem obdobju za nas,« je dejal izkušeni vezist.
Tega ne skrivamo
Še naprej se bo vse vrtelo okrog Svita Sešlarja. Čeprav se je domov vrnil šele pred začetkom drugega dela prejšnje sezone, je na 20 srečanjih v vseh tekmovanjih dosegel 11 golov in prispeval 7 podaj. Dovolj zgovorne številke, ki pričajo o kakovosti celjskega zvezdnika. »V nogometu se vsako sezono vse začenja znova. Poskušali bomo še nadgraditi, kar smo dosegli v preteklem obdobju. Če dobrih stvari ne ponavljaš, se hitro pozabijo. Vesel sem, da sem nazaj z ekipo, da se po zasluženem odmoru spet vidimo.
Individualni program in treningi z ekipo, ko dejansko igraš nogomet, sta dve povsem različni stvari. Pred nami je približno mesec dni, da se povežemo z novimi obrazi, s starimi pa znova ujamemo ritem, ki smo ga imeli, ko smo bili izjemno uspešni. Vsi pa vedo, da je lažje postati prvak, kot naslov braniti. Sploh ker pričakujemo močnejši Maribor, močnejšo Olimpijo, preostali del lige bo prav tako znova nevaren,« razmišlja Svit Sešlar.
Celjani bodo evropsko pot začeli v 2. krogu kvalifikacij za ligo prvakov, kjer jih čaka zmagovalec moldavsko-albanskega para Petrocub Hincesti – Egnatia. Prva tekma bo 21. oziroma 22. julija v gosteh, povratna 28. julija na stadionu Z'dežele. Na papirju gre za enega ugodnejših žrebov vendar Svit Sešlar opozarja, da podcenjevanja ne sme biti. »Če si prvak katerekoli države, moraš imeti kakovostno ekipo. Tudi na svetovnih prvenstvih vidimo, da vsi igrajo dober nogomet. Če niso najboljše po tehnični plati, se znajo kompaktno braniti in je težko prebiti blok, če se ti katerakoli tekmec postavi nazaj. Z žrebom smo lahko zadovoljni, bili so tudi močnejši nasprotniki, ampak nikogar ne smemo podcenjevati.«
Prav evropske ambicije so v Celju dobile povsem novo razsežnost. Grofi so v zadnjih dveh sezonah navdušili na mednarodnem odru, zdaj želijo narediti še korak naprej. »Vemo, kakšni so cilji kluba. Tega ne skrivajo. Tudi igralci ne skrivamo želje po igranju ne samo v konferenčni ligi, temveč tudi na višjih evropskih ravneh. Lačni smo tega in komaj čakamo, da začnemo,« je poudaril Svit Sešlar.
Kjer je šport doma
Dnevni izbor najnovejših rezultatov, tekem in zgodb iz sveta športa, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.