Nočna drama v Škofji Loki: Iz bloka evakuirali 34 ljudi
V nočnem požaru v Škofji Loki je bila potrebna evakuacija 34 stanovalcev. Na srečo se je vse končalo brez poškodb.
Ob približno 2. uri je zagorelo v večstanovanjskem objektu v Škofji Loki. Po prvih pojasnilih kranjske policijske uprave je zagorelo v zgornjih prostorih oziroma na strehi zgradbe.
Pristojni so zaradi varnosti preventivno evakuirali 34 oseb, po pogašenem požaru pa so se nekateri lahko vrnili v svoje domove. Drugi so se odpravili k sorodnikom.
Policisti so ogled kraja požara že opravili, po prvih ugotovitvah pa je bil požar posledica napake na električni napeljavi. Premoženjska škoda po nestrokovni oceni znaša več deset tisoč evrov. V Gasilski enoti Stara Loka so medtem sporočili, da so gorele zunanje enote toplotnih črpalk.
V intervenciji je sodelovalo 46 gasilcev iz treh gasilskih društev. Prisotna je bila tudi reševalna ekipa Zdravstvenega doma Škofja Loka. Na srečo po do sedaj zbranih podatkih v požaru ni bilo poškodovanih. Policisti nadaljujejo z ugotavljanjem vseh okoliščin požara in bodo o vseh ugotovitvah obvestili pristojno okrožno državno tožilstvo.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.